9 ve 10. Sınıf Akademik Mentörlük ve Üniversite Danışmanlığı Programı

Sıkça Sorulan Sorular

Robert Türk Amerika’da çeşitli özel ve devlet okullarında 12 senedir üniversite danışmanlığı yapan, 600 den fazla öğrencinin hayatına dokunmuş, onları Amerika’nın en iyi okullarına yerleştirmiş, tecrübeli bir üniversite danışmanıdır.

1:1 Mentorluk:

  • Öğrencilerin kişilik ve kabiliyetlerine göre atadığımız bu mentorler ögrencilerle haftalık 1’e 1 görüşme yapar ve öğrencinin GPA’sını yakından takip ederek, yapacakları okul dışı aktiviteleri, çözdüğü soruları, kişiliklerine göre meslek seçimini ve bu meslek dalı ile alakalı “hangi okulun ne tür beklentileri var?” gibi konularda beyin fırtınası yaparak, öğrencinin zihninde bir hedef oluşmasını sağlar. Bununla beraber 9 veya 10. sınıfın yazında başvurulacak tüm yaz okullarının başvurularını da takip edip, öğrencilerin yazılarını dolu dolu geçirmesini sağlar.

Haftasonu Okulu:

  • Tıpkı Türkiye’deki dershaneler gibi buranın üniversiteye giriş sınavı olan SAT sınavına öğrencileri seviyelerine göre sınıflandırıyor, hazırlıyor, aylık deneme sınavları veriyor ve öğrencilerin SAT sınavından en iyi puanı almasını sağlıyoruz. SAT özellikle öğrencilerin en iyi okullara giderek burs alması için çokça kullandığımız bir sınav sistemidir.

Sosyal Sorumluluk Projesi Oluşturma

  • Amerika’da özellikle ilk 30’daki üniversiteler, öğrencilerin bir sosyal sorumluluk projesinde uzun süreli olarak çalışmasını çok önemsiyor. Çünkü bu öğrencinin hem liderlik hem de insani yönünü ortaya çıkartıyor. Bu konuda kabiliyetli olan öğrencileri bu tür projelere angaje ederek, onların daha fazla burs almasını sağlıyoruz.

Programa 11. sınıfta başlayan öğrenciler için:

20 Haziran 2022 – 1 Haziran 2023

Gelecekleri ile alakalı ilgili bir düşünce ve arayış içindeki tüm öğrenciler bu programa dahil olabilir. Şayet öğrenciler bu konuda ilgisiz ise bu program öğrenciler için uygun bir program olmayabilir.

Öğrenciler bu süreci hayatlarında sadece bir defa yaşadıkları için, yanlış yapmaları ve önemli detayları kaçırmaları çok muhtemel. Öğrencilerin profesyonel kişilerden böyle bir önemli zaman dilimi içinde rehberlik hizmeti almaları, çocuğunuzun geleceği ile alakalı yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan birisidir.

Lütfen fiyatlar için bizimle kontağa geçiniz.

Mezunlarımız

Ücretsiz İlk Görüşme İçin Bize Ulaşın!