11 ve 12. Sınıf Akademik Mentörlük ve Üniversite Danışmanlığı Programı

Sıkça Sorulan Sorular

Robert Türk Amerika’da çeşitli özel ve devlet okullarında 12 senedir üniversite danışmanlığı yapan, 600 den fazla öğrencinin hayatına dokunmuş, onları Amerika’nın en iyi okullarına yerleştirmiş, tecrübeli bir üniversite danışmanıdır.

1:1 Mentorluk:

  • Öğrencilerin kişilik ve kabiliyetlerine göre atadığımız bu mentorler ögrencilerle haftalık 1’e 1 görüşme yapar ve öğrencinin GPA’sını yakından takip ederek, yapacakları okul dışı aktiviteleri, çözdüğü soruları, kişiliklerine göre meslek seçimini ve bu meslek dalı ile alakalı “hangi okulun ne tür beklentileri var?” gibi konularda beyin fırtınası yaparak, öğrencinin zihninde bir hedef oluşmasını sağlar. Bununla beraber 11. sınıfın yazında başvurulacak tüm yaz okullarının başvurularını da takip edip, öğrencilerin yazılarını dolu dolu geçirmesini sağlar.

Haftasonu Okulu:

  • Tıpkı Türkiye’deki dershaneler gibi buranın üniversiteye giriş sınavı olan SAT sınavına öğrencileri seviyelerine göre sınıflandırıyor, hazırlıyor, aylık deneme sınavları veriyor ve öğrencilerin SAT sınavından en iyi puanı almasını sağlıyoruz. SAT özellikle öğrencilerin en iyi okullara giderek burs alması için çokça kullandığımız bir sınav sistemidir.

Sosyal Sorumluluk Projesi Oluşturma

  • Amerika’da özellikle ilk 30’daki üniversiteler, öğrencilerin bir sosyal sorumluluk projesinde uzun süreli olarak çalışmasını çok önemsiyor. Çünkü bu öğrencinin hem liderlik hem de insani yönünü ortaya çıkartıyor. Bu konuda kabiliyetli olan öğrencileri bu tür projelere angaje ederek, onların daha fazla burs almasını sağlıyoruz.

Üniversite Başvuru Koçuğu:

  • 12. sınıfa gelen öğrenciler artık her şeyi tamamlanmış bir sekilde bize gelir ve biz onların geçmişte neler yapmış olduğuna bakarak, kişiye özel bir başvuru stratejisi çıkartırız. Bu strateji sonucunda öğrencilerin üniversitelerini seçer, yazacakları essey’lerin ne tür essay’ler olması gerektiği ve hangi okula hangi bölümden başvuru yaparsak kabul ve burs oranımız yüksek olur gibi stratejik bilgileri öğrenci ile uygulamaya koyarız.

 

Programa 11. sınıfta başlayan öğrenciler için:

11. sınıf akademik danışmanlık: 20 Haziran 2022 – 1 Haziran 2023

12. sınıf üniversite koçluğu 15 Haziran 2023 – 1 Nisan 2024

Programa 12. sınıfta başlayan öğrenciler için:

20 Haziran 2022 tarihinden başlayarak, Aralık 2022 tarihine kadar herhangi bir zaman diliminde programa dahil olabilirler. Program bitiş tarihi 1 Nisan 2023.

Gelecekleri ile alakalı ilgili bir düşünce ve arayış içindeki tüm öğrenciler bu programa dahil olabilir. Şayet öğrenciler bu konuda ilgisiz ise bu program öğrenciler için uygun bir program olmayabilir.

Öğrenciler bu süreci hayatlarında sadece bir defa yaşadıkları için, yanlış yapmaları ve önemli detayları kaçırmaları çok muhtemel. Öğrencilerin profesyonel kişilerden böyle bir önemli zaman dilimi içinde rehberlik hizmeti almaları, çocuğunuzun geleceği ile alakalı yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan birisidir.

Öğrencilerin üniversite başvuru sürecini A’dan Z’ye kadar takip ediyor ve burs başvurularını yapmalarını sağlıyoruz.

Lütfen fiyatlar için bizimle kontağa geçiniz.

Mezunlarımız

Ücretsiz İlk Görüşme İçin Bize Ulaşın!